
Kristaps Porziņģis šosezon atgriezās NBA laukumos Dallasas „Mavericks” sastāvā pēc izieta pilna, aptuveni 20 mēnešus ilga rehabilitācijas procesa, kas bija nepieciešams, lai pilnībā un pilnvērtīgi atgūtos no krustenisko saišu plīsuma traumas, ko viņš guva 2018. gada 6. februāra spēlē pret Milvokī „Bukcs”. Atgriešānās gāja kā pa kalniem, te kritikas viļņi uzņēma apgriezienus, te ‘Vienradža’ apbrīna All-star līmeņa sniegumu demonstrējot februāra mēnesī. Ne tikai trauma un prombūtne no „cilpošanas” (hoopin’), bet arī kluba maiņa viennozīmīgi prasīja laiku ieskrieties un atrast savu vietu, ne tikai „Mavs” spēles sistēmā un jaunajā komandā, bet acīmredzami arī atrast un sajust sevi laukumā vispār. Šajā rakstā nedaudz pastāstīšu par sevi un ieskicēšu pētāmo, analizējamo informāciju par Kristapu Porziņgi, ko konkrētāk apskatīšu nākamajos rakstos.
Pērn pēc nopietnām studijām kļuvu par diplomētu astrologu, bet basketbols ir mana kaislība kopš sevi atceros. Vismaz viena no. Jau izsenis cilvēki ir mēģinājuši prognozēt, paredzēt vai kā citādi dzīvot līdzi un pieredzēt varenāko gladiatoru, mīļāko komandu un sportistu, zvaigžņu un superzvaigžņu sniegumu dažādos sacensību laukumos. Ar basketbolu esmu saistīts gan tiešā, gan pastarpinātā veidā – trenējoties, spēlējot, arī pabeidzot VEF sporta skolu, kā arī aktīvi sekojot aktuālajiem notikumiem līdzi, tā ka zināma izpratne par un ap basketbola procesiem ir. Astroloģiju sāku apgūt salīdzinoši nesen – 4 gadus atpakaļ, un ar sava skolotāja Kristapa Baņķa, augstākā līmeņa astrologa, numerologa un basketbola cienītāja atbalstu un aizrautību esmu nonācis līdz šim rakstam un padziļinātākam pētījumam par šī raksta varoni – NBA Dallasas „Mavericks” spēlētāju, mūsu pašu „Lielo Kristapu” – Kristapu Porziņģi (turpmāk tekstā – KP).
Astroloģija un sports – astrosports nav pilnīgi jauns astroloģijas pētniecības un analīzes virziens, taču tas pasaulē nav salīdzinoši plaši pētīts. Ļoti aizrauj NBA basketbols, jau kopš Maikla Džordana ēras, kur nu, ja vēl pašu tautieši – KP, Bertāns, Kurucs un Pasečņiks, NBA laukumos rāda atzīstamu sniegumu, katrs savas varēšanas ietvaros, un rada starptautisku priekštatu par talantu kalvi (individuālu gan) no Māras zemes. Andris Biedriņš, protams, ir celmlauzis mūsdienu latviešu pārstāvniecībai NBA, bet KP to, kā jau minētajā alegorijā par Lielo Kristapu, ir pārcēlis, pacēlis jaunā, vēl nebijušā līmenī un augstumos, gan pirmās sezonas spēlējot pasaules metropolē Ņujorkā, gan šobrīd veidojot potenciāli aizraujošu duetu kopā ar slovēņu brīnumbērnu Luku Dončiču, kā aizokeāna NBA mainīgo populāro tendenču garā, dēvējot to par dinamisko duo (dynamic duo).
Esmu noskatījies aptuveni 95% „Knicks” spēles tiešraidē ar KP piedalīšanos, tai skaitā Vasaras līgas un pārbaudes spēles, un visas „Mavs” regulārās sezonas spēles, kurās KP ir piedalījies, izņemot 28.februāra spēli pret „Heat” un līdz šim pēdējo spēli pret „Pacers”. Pārzinot viņa spēli laukumā un, sekojot viņa profesionālajai attīstībai, varu likt lietā, ne tikai savas zināšanas sportā, bet arī savas jauniegūtās zināšanas – astroloģiju[1]. „Astrologa darbs ir ļoti urķīgs, jo prasa ārkārtīgi daudzu datu apstrādi. Ļoti ticami ir iespējams prognozēt jebkura sportista iespējamos rezultātus. No matemātiskā viedokļa astroloģija ir ļoti precīza zinātne, taču tas, cik visus šos daudzos datus pareizi novērtēt un analizēt, ir atkarīgs no paša astrologa”, reiz teicis Rīgā dzimušais astroloģijas korifejs Sergejs Vronskis.
Šādā veidā izpētot KP sniegumu un produktivitāti laukumā, statistiku var salīdzināt ar astroloģiskajiem, individuālajiem, attiecīgā laika nogriežņa aspektiem, rādītājiem un citiem datiem, vērtējot planētu ciklus, analizējot, secinot, tādejādi iegūstot gan individuālās spēles prognozi spēles dienai, gan tendences nedēļai, mēnesim, gadam. Iegūto informāciju saliekot kopā var prognozēt cik aktīvs vai kūtrs spēlētājs var būt attiecīgajā dienā, kāds agresivitātes līmenis nāk no paša vai iespējams pretiniekiem, protams, analīzē arī ņemot vērā pretinieku komandas iezīmes un spēles nozīmīgumu, vai precizitātei būtu jābūt labai, vai tomēr nevajag forsēt un aizrauties ar metieniem, kā to redzējām sezonas ievadā, kad KP īsti spēle negāja, bet spēlēt vairāk komandas spēli un gūt punktus „ar darbu”, kā saka. Katrs spēlētājs ir jāskatās individuāli, protams, un no tā līmeņa, kas ir virs vai zem viņa vidējiem rādītājiem. Piemēram, Džeimss Hārdens no „Rockets”, kas vidēji šajā sezonā gūst 34,4pts, atsevišķās janvāra un februāra spēlēs guva tik 13,12,18,14 un 16 punktus (bilance 2-3 U/Z), kas pietiekami bieži viņam ir vienas ceturtdaļas rādītājs. Var teikt, ka „negāja”, „katram var gadīties”, utt. Neviens neiebilst, taču to arī ir iespējams prognozēt. Zinot prognozi, kā jau minēju, var nemest tik daudz metienus pa grozu, dienās, kad „neiet”, bet piespēlēt, palīdzēt kā citādi komandai, dodoties ceļā uz uzvaru, nevis zaudējumu.
Uzskatāms piemērs, ir KP sniegums 2019.g. 29.novembra spēlē pret „Suns”, Fīniksā. KP guva tikai 2 punktus, ar soda metieniem, no spēles 0/8, toties savāca 13 atlēkušās bumbas. Meta no distances, negāja uz grozu, 0/6 3pts. Komanda gan uzvarēja, bet KP sniegums bija blāvs. „Labi, ka uzvara un tās bumbas”, mazāk kritiskākie noteica. Tajā dienā viņa Dzimšanas dienas kartē varēja vērot vairākus spriedzes aspektus, kas iekļāva gan sporta un spēka aizbildni Marsu, gan Sauli – „Es”, griba, gan citus elementus. Es būtu ieteicis vairāk spēlēt ar spēku, ar muguru, apspēlējot, kas šajā dienā, šajā spēlē viņam būtu nācis par labu. Jā, pretinieki, būtu pret viņu agresīvi, bet punktus būtu lielāka iespēja gūt no soda metienu līnijas vai tuvās distances.
Šī raksta analīzei izskatīšu 2020.gada februāra mēnesi, kas KP bija ļoti rezultatīvs gan bez Lukas, gan ar Luku, gan ar izlaistām nākamās dienas spēlēm. No 12 Mavs spēlēm februārī KP piedalījās 9, savukārt no šīm 9 pirmajās četrās Luka traumas dēļ nepiedalījās. KP šajās 4 spēlēs vidēji guva 27,3pts, 9,5rebs, 1blk, izmetot vidēji 16,5 metienus. Sezonas vidējais rādītājs uz februāri bija – vidēji 15,3 metieni spēlē, bet sezonas vidējais gūto punktu rādītājs tik 18,8, no kā var secināt, ka metienu precizitāte, produktivitāte, lietderība bija krietni augusi. Bilance gan 1-3 (U/Z).
Dončičam atgriežoties laukumā, KP rezultivitāte, februāra mēnesī, samazinājās tikai nedaudz, atlikušajās 5 nospēlētajās spēlēs – 23,6pts, 11,4rebs, 2,4blks, metienu aktivitāte līdzīga – 16,2 metieni pa spēli. Vairāk bloki, vairāk atlekušās bumbas. Bilance 4-1.
Kopējā KP februāra statistika 9 spēlēs vidēji bija: 25,2pts (sezonā vidēji – 18,8pts), 10,3rebs (9,3rebs), 1,8 blks (1,9blks), 16,3 fga (15,3). Salīdzinājumam decembrī 14 spēlēs Kp statistika vidēji bija – 17,2pts, 9,3rebs, 2,1blks, 14,8fga. No tā var secināt, ka februārī KP bija efektīvāks metienos, izvēlētajās pozīcijās, lasot spēli, pieņemot lēmumus,– attiecīgi metot no spēles ar 47,7% precizitāti februārī un tikai ar 40,5% precizitāti decembrī. Arī pēc izpildītajiem soda metieniem zināmā mērā var spriest par spēlētāja aktivitāti, agresivitāti laukumā. Decembrī 14 spēlēs KP izpildīja tikai 53 brīvmetienus, taču februārī 9 spēlēs – 59, kas vidēji ir 3,8 pret 6,6.
Augstākās raudzes spēlētāji kā Džordans, Lebrons, Kobe, Dirks u.c., ir spējuši paši atrast veidus kā gūt punktus, iesaistīt komandu un gūt uzvaras, ir redzams no viņu snieguma, ka dienās, laikos, kad spēle neiet, tāpat izspiež maksimumu. Tas nenozīmē, ka vienmēr tiks gūta uzvara, taču viņi vienmēr ir raduši risinājumus. Kā zināms visiem Rašmora kalnā vieta neatradīsies. Statistiķi, stratēģi, pētnieki meklē risinājumus miljons dažādos datos, metodēs, lai uzlabotu spēlētāju sniegumu un produktivitāti laukumā, kas vieniem palīdz ceļā uz lielākiem ienākumiem, citiem cīņā par Larija Obraiena statuju. Ar jaunākajām tehnoloģijām tiek izpētīts, vēl desmitgadi atpakaļ neiedomājamais. Arī mums, astrologiem, ir nepieciešama šī statistika un dati, taču redzējums un prognozes ir no citas prizmas.
Tā KP gadījumā ir redzams, ka dienās, kad aktuālā, šā brīža planētu kustība – tranzīti, veido harmoniskus planetāros aspektus, kontaktus pret viņa Dzimšanas dienas kartē fiksēto planētu izvietojumu, plus ar kāda spriedzes aspekta doto enerģiju, tad spēle iet no rokas, it īpaši, ja ilgtermiņa fona aspekti ir labvēlīgi un jaudīgi. Taču dienās, kad tranzitējošo planētu aspekti attiecībā pret dzimšanas karti veido izteiktus spriedzes aspektus, tad spēle neiet, metieni ir sasteigti, rokas pa gaisu, jo kājās netiek līdzi, tiek sagrābstītas piezīmes. To spilgti varēja redzēt 7. februāra spēlē, izbraukumā pret Dāvja Bertāna pārstāvēto „Wizards”. KP ļoti ātri sakrāja piezīmes, emocijas brīžiem nevarēja apvaldīt, apšaubot katru spēles soģa lēmumu. Komandai zaudējums, pašam tik 11pts, metot ar zemu precizitāti – 33,3%. Tomēr man kā astrologam jāsaka, ka labi, ka tā, ka piezīmju dēļ nospēlēja tik 21 minūti un, tad vēl pa īsiem posmiem, jo pastāvēja pietiekami liela varbūtība nopietni satraumēties. Spriedzes aspektiem astroloģijā nav ne vainas, ja tos māk izmantot lietderīgi un pavisam labi, ja papildus ir harmoniskie aspekti, tad jaudai pievienojas arī veiksme jeb spēkam prāts. Pretējā gadījumā, enerģija nekur nepazūd un tā tiek izlietota nedomājot, agresīvi, konfliktējot gan ar sevi, gan apkārtējiem.
Nekas nav pastāvīgs, viss plūst un mainās. Lai nonāktu tuvāk savam mērķim un virsotnēm, ir ne tikai jāiegulda laiks un darbs, bet ir svarīgi izprast savu individuālo Ceļu un pielāgoties attiecīgajam laikam, vietai un apstākļiem, lai savu darāmo darbu padarītu pēc iespējas efektīvāku un laurus tuvākus.
P.S. Personīgi nebiju pazīstams ar nu jau nelaiķi, teātra kritiķi Silviju Radzobi, kura bija, cik noprotu, kvēla basketbola vērotāja, tā piemēram, kādā „Dienas” intervijā uzdodot jautājumu fotogrāfam: „Vai jūs zināt, kas ir Lebrons?…Daudzi nezin.” Vairākkārt vietnē Twitter apmainījāmies ar KP spēles vērtējumiem, komentāriem. Pārsteidza viņas kompetence NBA jautājumos un, ka viņa arī cēlās naktīs un skatījās spēles. Lai vieglas!
[1] „Popkultūra šo vidi ir piesārņojusi ar daudz un dažādu horoskopu kvantumu katrā izdevumā un interneta vietnē, ko lielākoties nerada astrologi, bet vienkārši cilvēki vai žurnālisti, kuriem patīk sacerēt stāstus. Tāpēc ar astroloģiju tiem nav gandrīz nekāda vai pat nekāda sakara un tāpēc tie ir tik atšķirīgi un, ja arī kādu brīdi pretendē uz apzīmējumu – piepildījās!, tad tikai laimīgas nejaušības vai sakritības pēc.”KB