Pētījums • 03.06.2020

„Vienradzis” atgriežas savā elementā

„Vienradzis” atgriežas savā elementā

„Vienradzis” atgriežas savā elementā

Kristapa Porziņģa atgriešanās tika gaidīta ilgi. Ilgi tika gaidīts arī tas, kāds Kristaps atgriezīsies laukumā, vai spēs rādīt iepriekšējo sniegumu un pacelties vēl augstāk. Tam visam pa vidu bija pati trauma un rehabilitācijas process, visādas peripetijas ar Ņujorkas klubu, maiņas darījums un jaunās „mājas” Dallasā, kur tikko bija uzmirdzējusi jauna zvaigzne, pēc leģendārā Novicka ēras, Lukas Dončiča personā.

Autors: Valters Šulcs  @Valtinsh

Šajā rakstā aplūkošu Porziņģa trīs individuāli veiksmīgās un produktīvās spēles no statistikas, snieguma un astroloģiskā skatu punkta, atsevišķos laika nogriežņos, tādejādi parādot, kā planetārais novietojums un cikli attiecībā pret personas Dzimšanas dienas karti ļauj prognozēt individuālo sniegumu laukumā.

Viss ir, protams, relatīvs (no citiem faktoriem atkarīgs) un man kā astrologam ir jāprot pamanīt dažādas nianses. Tā piemēram, pirmajos atgriešanās sezonas mēnešos Porziņģa (turpm. – KP) sniegums bija kā braucot pa amerikāņu kalniņiem, te labas spēles mijās ar ļoti bālām un neveiksmīgām spēlēm, un tālāk, jau šī gada janvāra beigās un februārī KP sāka rādīt All-star līmeņa sniegumu, gan ar Luku, gan bez Lukas laukumā. Kas mainījās? Mainījās tas, ka KP atguva spēles garšu, fizisko kondīciju un atrada savu vietu laukumā. No planetārā skatu punkta pirmajos mēnešos mazās, ātrās, personiskās planētas vairāk noteica ikdienišķo toni sniegumam, taču uz janvāra beigām, februāri par lielāku un veiksmīgāku jaudu un noturīgāku, ilgāka termiņa varējumu vēstīja lielo, tālo planētu veidotie aspekti. Enerģijas avots, protams, ir pašā cilvēkā, taču tas kā tas tiek izmantots atspoguļojas caur planetārajām kustībām un to leņķiskajām attiecībām.

Pēc sava ieskata izvēlējos trīs spēles, ko analizēt, dažādos laika nogriežņos.

Pirmā ir 27. oktobra spēle pret Portlendu Dallasā. Tā ir sezonas trešā spēle, pret salīdzinoši spēcīgu pretinieku, pēc kuras, kaut arī „Mavericks” zaudēja, daudzi nodomāja – „nu tik būs, viņš ir atpakaļ”.

Otra spēle, kuru izvēlējos apskatīt ir KP personiskā rekorda spēle Filadelfijā, 20.decembrī, kur KP tika pie 18 atlekušām bumbām un Mavs uzvarēja spēcīgu pretinieku izbraukumā, pie tam bez Dončiča.

Un trešā ir 2020. gada 31.janvāra spēle Hjūstonā, pret vietējo „Rockets”, kurā Porziņģis „eksplodēja” snieguma ziņā, gūstot 35pts, savācot 12 atlekušās bumbas un atkārtojot iemesto un izmesto soda metienu personisko rekordu (10/13). Komanda gan zaudēja, bet tas aizsāka iespaidīgu individuālā snieguma posmu visu februāri un vēl nedaudz martā.

KP Saules TK, natāls

Par pamatu tiek ņemta KP dzimšanas dienas karte jeb Saules tematiskā karte. Kartes iekšējā aplī ir redzams fiksēts planetārais izvietojums personas dzimšanas dienā un ārējā aplī ir aktuālais, attiecīgā datuma jeb tranzīta planetārais izvietojums. Krāsainais aplis norāda kādā Zodiaka zīmē atrodas planētas. Aktuālā, tranzītu karte uzrāda planētu šībrīža kustību un veido leņķiskos aspektus pret dzimšanas dienas fiksēto novietojumu, tādejādi vēstot par attiecīgā laikposma aktualitātēm cilvēka dzīvē. Šājā gadījumā šī karte (attēlā zemāk) atspoguļo KP individuālos potenciālus[1] uz 27.oktobri 2019.gadā, laikā uz 19:10 pēc vietējā laika Dallasā, kad sākas spēle pret Portlendas „Trail Blazers”.

2019.10.27. POR

Apskatot un analizējot šo karti uzreiz ir redzams, ka KP šajā dienā ir vairāki labvēlīgie jeb harmoniskie aspekti, kas vispārīgi runājot, norāda uz labām iespējām un arī veiksmi, izdošanos, kā arī ir atsevišķi spriedzes aspekti, kas var piedot[2] nepieciešamo sportisko niknumu, vajadzīgo agresivitāti. Ja šīs enerģijas ir līdzsvarotas, tad iznākums visbiežāk ir produktīvs. Ja kas tiek darīts pāri nepieciešamajam, tad rodas spriedze un pārlieku intensīva rīcība vai reakcija.

Svarīgi ir arī tas, kādus aktīvos punktus Dzimšanas kartē (turpmāk – Natālā) skar tranzitējošās planētas un kādus lenķiskos aspektus veido ar tiem. Šajā kartē, spēles dienā pret Portlendu, kad KP guva 32 punktus, savāca 9 atlekušās bumbas, 5 reizes rezultatīvi piespēlēja un divreiz bloķēja pretinieku metienus, var redzēt Marsa – sportiskā gara un aizbildņa kustību pār vienu no KP Natāla aktīvajiem punktiem – Marsa un Mēness novietojumu Svaru zodiaka zīmē, veidojot harmonisku aspektu ar Merkūru, kas veicina sapratni un sadarbību laukumā. Tas atspoguļojas arī rezultatīvo piespēļu ailē, jo 5 piespēles spēlē ir krietni virs KP vidējā rādītāja. Šī Marsa kustība Svaros un aspektācija pret Natālu tieši sakrita ar sezonas sākumu, tāpēc pirmās trīs sezonas spēles radīja cerīgu un pat negaidītu iespaidu par KP veikumu laukumā, taču aktīvajai aspektācijai dziestot, arī statistika bija vairāk fluktuējoša, nekā stabila. Tas saistīts ar to, ka šajā laika nogrieznī KP sniegumu vairāk nosaka ātro, personisko planētu veidotie aspekti, tāpēc pārādītā spēle sanāca te augšā, te lejā. Pieslēdzoties lielo, tālo planētu ilgtermiņa aspektiem, lietas notiek vienmērīgāk un vērienīgāk. Tās maina līdzšinējo, tāpēc vienmēr attīstība ir jāvērtē no esošās situācijas.

Atgriežoties pie pārejiem šīs spēles dienas KP astroloģiskajiem rādītājiem ir redzama arī tranzitējošās Saules spriedze ar Natāla Venēru, kas liecina par lielu vēlmi sevi apliecināt, un var saprast – sezonas sākums, jauns klubs, jauna sistēma, publika un savu spēju apjaušana pēc tik ilgas prombūtnes no lielās basketbola skatuves. Tā kā šis spriedzes aspekts aktivizē KP Natāla harmonisko aspektu konfigurāciju, tad tas nes vairāk laba nekā slikta. Urāna spriedze ar šo pašu punktu liecina par tādu urdošu vēlmi ārišķīgi sevi parādīt, neordināri nospēlēt, izcelties, nedomājot par lietderību komandai. Arī šajā situācijā papildus esošie harmoniskie aspekti izlīdzina tādu iekšējo nemieru no pārcenšanās. Jupitera pretstāve Natāla Lilitai šajā izvietojumā norāda uz to, ka komandas labā grib izdarīt vairāk vai, teiksim, izvilkt komandu ar vislabākajiem nodomiem, bet beigās var nedaudz pietrūkt. Un kā mēs redzējām, tad komandai esot vadībā 1. puslaikā, 2. pārsvars saruka un beigās spēle tika zaudēta. Protams, nav nekādas jēgas runāt par to, kā būtu, ja būtu, taču es vispār ieteiktu KP vairāk uzticēt „trakos” vai pēdējo sekunžu metienus. Var tam ticēt vai nē, bet viņam šūpulī ir ielikts tāds zināms veiksmes moments, it īpaši pabeidzot lietas – tātad arī spēles. Luka tādā ziņā ir vairāk pirmo 3/4 spēlētājs, bet par to varbūt kādu citu reizi.

Vēl pie šīs spēles un KP dienas astrofona analīzes vēlos piebilst, ka Veneras harmonija ar Natāla Saturnu dod tādu skaidru sajūtu un izpratni par taktiku un spēles virzību, kā kas jādara, kā jāspēlē. KP vispār ļoti labi uztver spēles plānu un bieži diktē komandas biedriem, kas jādara, tas arī ir redzams viņa Natālā un šis Veneras tranzīts šo Natāla trigonu starp Plūtonu un Saturnu šajā dienā īpaši aktivizē. Spēlē arī varēja manīt vairākas skaistas, sajūsminošas izspēles starp Dončiču un Porziņģi, uz ko arī astrokartē norāda tranzitējošā Merkurā un Venēras savienojums harmonijā ar Natāla Urānu un mēs varējām redzēt „Vienradzi” savā elementā.

Nākamā Porziņģa spēle, kuru izvēlējos apskatīt ir 2019.gada 20. decembra izbraukuma spēle Filadelfijā. „76ers” mājas spēļu bilance līdz šai spēlei bija 14-1. Dallasa, ieskaitot spēli pret „Heat” aizvadīja ceturto spēli bez Dončiča sastāvā, jo viņam bija potītes savainojums. KP šajā mačā izcēlās ar 22 punktiem un jaunu personisko rekordu atlekušo bumbu skaita ziņā – 18! Šo spēli vairāk raksturoja sīkstums un vienota komandas spēle, it īpaši aizsardzībā, ielaižot tik 98 punktus. Sīkstums izpaudās arī Kristapa sniegumā laukumā un attiecīgās dienas planetārajos tranzītos attiecībā pret viņa Natālu.

2019.12.20. @PHI

Dienās, kad tranzitējošais Mēness šķērso Svaru zīmi un reizē KP Natāla aktīvos punktus, kur izvietojušies Marss un Mēness, esmu novērojis, ka sniegums laukumā ir virs vidējā. Spēles laikā gan šie savienojuma aspekti ir garām, bet tas noteikti laikā līdz spēlei, pa dienu būs devis pozitīvus impulsus un sajūtas. Mēness kā nekā atspoguļo cilvēka emocionālo noskaņojumu.

Šī karte un KP sniegums laukumā man liekas interesants ar to, ka nekas ārišķīgs, eksplozīvs vai ekscesīvs nenotiek. Ejam, spēlējam, uzvaram, nākamā spēle. Jupitera un Veneras saspēle rada tādu situāciju, kad ļaujoties plūsmai un nedarot neko nevajadzīgi lieku var gūt tādu kā pacēlumu un iedvesmu, tam, ko dara. Kā saka, vienkārši spēlē savu spēli. Reizē, fonā ir ļoti jaudīgs un saplūstošs (tāds, kas tuvojas kulminācijai) harmonisks aspekts starp Plūtonu un Saturnu, kurš iemieso jau pieminēto sīkstumu, disciplīnu, stabilitātes atrašanu un tādu piedalīšanos kopējam labumam. To varēja redzēt arī turpmākajās spēlēs, kad KP it kā pagāja maliņā, statistika, kura visus vienmēr tā interesē, palika liesāka, līdz arī ceļa trauma pašā 2019. gada izskaņā, kas lika izlaist lielāko daļu janvāra, kopumā 10 spēles. Atgriešānās laukumā janvāra otrajā pusē bija ar limitētu spēles laiku, līdz ar to arī sniegumu. Līdz „sprādzienam”. Par to vēlāk.

Atgriežoties pie spēles Filadelfijā, vēlos piebilst, ka atlekušo bumbu rekordu no astroloģijas skatu punkta atspoguļo gan līdzsvarotais emocionālais stāvoklis, Mēnesim virzoties caur Svaru zodiaka zīmi, (kas daļēji arī norāda uz sportiskās agresivitātes mērenību, jo no brīvmetienu līnijas 0/0), gan ļaušanās spēles ritmam, ko atspoguļo Venēras un Jupitera saspēle, gan jaudīgais un nosvērtais Plūtona un Saturna harmoniskais aspekts. Liktens? Lai kā arī katrs to saprastu, kā bez tā. Arī liktenīgs, kā iespēja, šis rekords. Neesmu vēl ļoti pieredzējis astrologs, taču esmu novērojis, ka pietiekami bieži nozīmīgu lietu norises brīžos, kāds noteikti ir kāda jauna rekorda sasniegšana, ir iesaistīti Mēness Mezgli. Tā arī šajā un nākamajā dienā Saule veido harmoniskus aspektus ar KP Natāla Mēness Mezgliem.

 

Šo rakstu noslēgšu ar trešo manis izvēlēto spēli  – 2020. gada 31.janvāra spēli Hjūstonā. Kaut arī spēle Mehiko pret Detroitas „Pistons” 12.decembrī likās kā pagrieziena punkts stabilākam sniegumam un statistika kļuva vienmērīgāka, ar tendenci uz augšu, lielāks rezultivitātes sprādziens jeb izvirdums, tēlaini sakot, aizsākās ar spēli Hjūstonā, kad arī bija vairāk jūtama tālo planētu tuvošanās ietekme. Sākot ar šo spēli, KP 13 spēļu nogrieznī vidējā statistika izskatījās šādi – 27,7pts, 11rebs, 2,4blks – tai skaitā 10 double double.

Porziņģa dzimšanas dienas kartē ir vairāki aktīvie punkti. Tie ir punkti, kuros ir planētu koncentrācija, kā arī, kuri ir iesaistīti kādā plašākā planētu konfigurācijā. Viens no tiem ir Urāna un Neptūna savienojums Mežāža zīmē. Šis savienojums gan pats ir kā harmoniskas konfigurācijas virsotne, gan ir iesaistīts citā harmoniskā konfigurācijā. Tas vienkārši sakot nozīmē, ka caur aktuālo planētu kustību ik pa laikam tiek aktivizēts,  aspektēts kāds punkts no šīm konfigurācijām kā rezultātā visas iesaistītās planētas dod savu pienesumu notikuma realizācijā. Līdz ar spēli pret „Rockets” KP tranzītu astrokarte uzrādīja vairākus svarīgus notikumus, ko lielākā daļa no jums vēroja TV vai datoru ekrānos, savukārt es paralēli sekoju līdz planetārajai kustībai. Viens no tādiem notikumiem ir jau minētais Natāla Urāna un Neptūna savienojuma aspekts un ar to saistīto konfigurāciju aktivizēšana no Saturna un Plūtona puses. Šie dubultie savienojumi, savstarpēji iesaistoties lielajām un tālajām planētām, deva vajadzīgo fundamentu un jaudu KP talanta un ieguldītā darba izpausmei All-star līmenī šim 13 spēļu posmam līdz pat 6.martam.

Varam statistikā palūkoties un redzēt, ka vienu spēli pirms Hjūstonas, Mavericks aizvadīja Fīniksā pret vietējo „Suns”. KP guva tikai 9 punktus un nospēlēja tik 20min, kopumā „Mavs” meta ar katastrofālu metienu procentu no distances – 7/33. Kas triju dienu laikā mainījās? Un te mēs nonākam pie otra svarīgā elementa šajās dienās – Saules opozīcija ar Natāla Sauli. „Tas ir brīdis, kad individualais gads sāk griezties uz otru pusi. Liela enerģija, bet pretrunīgs noskaņojums. Lietas neiet uz priekšu, kā plānots.”[3] Triju dienu laikā šis aspekts izreaģēja. To var salīdzināt ar kāpšanu kalnā un pēc tam laišanos ar slēpēm, snovbordu vai ragavām lejā. Tas arī atspoguļojās Porziņģa spēlē. Pirms tam bija posms, kad spēle nevedās un sākās visādas runas. Dažreiz vajag mazu dzirksti, lai iekurtu veiksmi. Un tā nāca īstajā laikā, ko Kristaps arī veiksmīgi lika lietā. Nekas netiek pienests uz paplātes. Viss ir paša griba un ieguldītais darbs. Svarīgākais ir to darīt sev piemērotā laikā un ar vajadzīgo vērienu vai mērenību. Tas savukārt ir astroloģijas lauks.

2020.01.30. @HOU

Neskatoties uz zaudējumu Hjūstonā, KP bija atguvis spēles garšu un ritmu. Februārī treneris un kluba vadība piesardzības nolūkos Porziņģi nesūtīja laukumā, ja spēles bija divas dienas pēc kārtas. Taču pavediens nepārtrūka. Holivudas scenārijos turpinājums varēja izvērsties dažādi, taču astrodati liecināja, ka ir stabils tālo planētu atbalsts un fons tā turpināt. Izlaižot nākamo spēli pret Atlantu, KP aiznākamajā spēlē Indianapolisā „salādēja” vēl vairāk – 38pts bez minstināšanās. Šis nāca kā svaigs gaiss un skatoties no viņa tranzītu astrokartes, domāju, ka viņš to arī izbaudīja, Venērai veidojot harmoniskus aspektus ar sapņaino Neptūnu un inovatīvo Urānu, bet pie zemes nedaudz pieturēja vienmēr disciplinārais Saturns.

Ir labi, ja cilvēks pats jūt, iet un dara, un viss izdodas. Taču šis bija stāsts par izdošanos un, kas Porziņģa sakarā man liekas svarīgi, ka atmiņā vairāk ir palicis pozitīvais, šis veiksmīgais posms. Šājā produktīvajā 13 spēļu nogrieznī pa vidu bija tikai divas individuāli blāvas spēles. Par vienu no tām jau nākamajā rakstā, kurā apskatīšu sezonas trīs sliktākās, individuāli neveiksmīgākās spēles dažādos laikposmos.

[1] Spēku, spēju, līdzekļu kopums, kas ir nepieciešams, var tikt izmantots kādai darbībai, norisei noteiktos apstākļos. tezaurs.lv

[2] Dot (ko) lielākā, arī pietiekamā daudzumā. tezaurs.lv

[3] Plašāku aprakstu var meklēt astrologi.lv